Ana içeriğe atla

GİDELİM GÖMELİM VOL. 4 / ADRESS DUBAİ ARAB GOURMET

  Sevgilimin Yemen'li olmasından dolayı sıkça uğradığımız bir mekan Adress Dubai. Gerçi kendisi benden çok gidiyor ya, neyse :) Menüye baktığında yüzündeki ifadeyi, heyecanı asla unutmam. Ben ülkemden hiç ayrı kalmadığım için Rami'nin duygularını tam olarak anlamam imkansızdı. " nerde kaldı yaaaa " diye diye yemekler gelmiş ve sevgilim gözü dönmüş şekilde yemeklere girişti :)  Biz ilk sevgili olduğumuz zamanlarda, sanki aşk karnımızı doyuruyormuş gibi yemek yiyemezdik. Ufacık bir tostu yiyemedigim günleri bilirim, şimdi Allah ne verdiyse yiyoruz :)

  Burası giriş kısmı, bu da deve :) Üzerinde " dokunmayınız " yazıyordu ama ben Türk'üm arkadaşım! :) 

  Yemek seçenekleri çok geniş.  Yemen yemeklerini burada deneme fırsatım oldu. Gayet başarılı buldum. Özellikle saltah yemeğini çok sevdim.  Sembuseyi zaten biliyordum. Humusa olan aşkımı bilmeyen yok :) 


  Mandy güzeldi, severek yediğim bir yemek zaten. Saltah yemeğini çok sevdim. Etli bir yemek. Sembuseyi zaten çok seviyorum, bu da başarılılıydı bence. Humus deyince akan sular durur zaten :) Yemen yemeklerini sevdiğim için Rami çok mutlu. Zorla bir yemek yemem, beden dilim benden önce konuşur zaten :) 

  Aslında elimde daha çok fotoğraf vardı fakat, telefonum hainlik yaptı. Bunlar da facebooktan kalanlar. Daha fazla fotoğraf vardı. Neysee bir dahaki gidişimde çekerim tekrar.  Yemekler başarılı, fiyatlar orta, çalışanlar çok ilgili daha ne olsun :)) 

Bu blogdaki popüler yayınlar

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

GİDELİM GÖMELİM VOL. 6 / FALAFEL HOUSE TAKSİM

Benim küçük Ortadoğu'm dediğim cadde üzerinde, minnak ve şirin bir fast food lokantası. Normalde bakliyat falan yiyen biri değilim. Ama falafel bunu mümkün kılıyor. Nohut ve yeşillikten yapılan minnak köfteler diyebiliriz:) Yanında humus olmazsa olmaz :) Falafeli denedigim ilk yer burası. Başka yerde yemem artık.

  Kapının önüne bir kaç masa ve sandalye atmışlar. Falafeli mideye gömerken, etraftan arapça müzik sesleri geliyor. 6 taneyi rahatlıkla yiyorum. Rami'yle ilk sevgili olduğumuz zamanlarda yemeden içmeden kesilmiştim :) Uzun ilişkinin en rahat tarafı bu sanırım. Yarım tost yiyemezken yarım ekmek, bazen daha fazlasını yiyebilmek :)


 Adres;  Kocatepe Mahallesi şehit muhtar bey caddesi no:19-A Talimhane-Taksim