Ana içeriğe atla

GİDELİM GÖMELİM VOL. 5 / ANTİKKÖY ÇATALCA

  Yazın bir kaç kez gitme fırsatı bulduğumuz, bol yeşillikli, hayvancıklı, aşırı sevimli köy kahvaltısı yapabileceğiniz bir yer Antikköy. Sadece kahvaltı değil öğle yemeği de yiyebilir, etinizi kendiniz seçip mangal yapabilirsiniz.  Çocuklu ailelerin daha çok olduğunu gördük. Hatta bir ara " insanın baba olası geliyor " demişti Rami :) Yeşillik, park, hamak ve hayvanlar olduğu için, çocuklu ailelerin tercihi olmuş burası. Köy sofrası gibi yerde kahvaltı edebiliyorsunuz. İstanbul'un karmaşasından biraz olsun uzaklaşmak için, gidilebilecek güzel bir yer.

  Hamur Kızartması, çay, simit ve hepsi organik olmak üzere bal, tereyağı, yumurta, reçel, peynir ve bir çok seçenekleri var.

 
  Oksijeni içinize çekerken, kuş sesleriyle hamakta uyuyabileceğiniz bir yer :)


                               Girişte sizi böyle şapşik bir eşşek karşılıyor :)
                                                  Devekuşları da var :)
                                  Ata binebiliyorsunuz ve gerçekten çok keyifli :)
                                    Eşşeğe ne anlatıyordum bilmiyorum ama
     Sonunda beni ısırdı :) Tabi ben çığlık çığlığa bağırdım, Rami beni kurtarmak yerine gülüp,  fotoğraf çekmeyi tercih etti :))
 Bu hayvanı ilk defa orda gördüm. Adı "lama" ymış ve insanlara tükürüyor :)

  Bu da sıpacık :) Tavuklar, tavşanlar, midilliler, kuşlar da var. Haftasonu huzurla kahvaltı yapılabilecek bir yer, fiyatları da gayet uygun. Özellikle çocuklarınız varsa, hiç düşünmeden gidin. Biz şimdiden doğmamış çocuklarımızı götürmeye karar verdik :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

KOPOROZ VE TEDAVISI ( Yüzdeki kılcal damar )

Koporoz, bir dolaşım bozukluğudur. Yanaklar ve burnun üzerinde gözle görülen kırmızı damarcıklarla kendini belli eder.

Koporoz, tehlikesiz bir oluşum. Genelde yüz ve parmaklarda ortaya çıkar. Damarların genişlemesi sonucu küçük kılcal damarlar cildin içinden görünür hale gelir. Dayanıksızlaşan damarlar tekrar büzüşemez. Aslında cilt altında bulunması gereken damarlar yüzeye çıkar, tıpkı bir ağ gibi.

Koporozun önlenmesi Damarlarınızı fazla zorlamamanız için sıcak içecekler, acı baharatlar, aşırı güneş banyoları, sauna ve alkolden uzak durmanız gerekir. Ayrıca çok büyük sıcaklık farklarına da maruz kalmamalısınız, aksi halde damar sisteminiz yıpranır ve görünen kılcal damarlarınıza birkaç adet eklenir.


Koporozlu cildin bakımı Kozmetik ürünlerle kuperoz, bir dolaşım bozukluğudur. Yanaklar ve burnun üzerinde gözle görülen kırmızı damarcıklarla kendini belli eder.

Kuperoz, tehlikesiz bir oluşum. Genelde yüz ve parmaklarda ortaya çıkar. Damarların genişlemesi sonucu küçük kılcal damarlar ci…