Ana içeriğe atla

GİDELİM GÖMELİM VOL. 7 KADIKOY BALIKCISI

  Geçen hafta havanın güzel olmasından istifade edip, karşıya geçtik adamımla. Karşıda neresi güzeldir, nerede ne yenir bilmediğimiz için attık kendimizi Kadıköy balıkçısına. Balıkla pek aram yoktur benim, Rami çok sever.


  Rami, balık söyledi. Ben saf saf bakınıyorum. O kadar açım ki, Kadıköy'ü yesem doymazmışım gibi :) Bir de pis bir huyum var, iyi et yemediğim zaman sinirleniyorum :) Ben orda düşünürken, çalışanlardan bir abi bu durumu fark etti. Çok içtenlikle, samimi ve hoş şekilde " kavurma söyle, beğenmezsen ben yerim, beğeneceğine çok eminim " diyerek, beni büyük dertten kurtardı :)


  Dediği kadar vardı. Uzun süredir böyle lezzetli kavurma yememiştim. Rami balığın da başarılı olduğunu söyledi. Orda bir ilk gerçekleştirdim ve salata yedim. Normalde salata yemem. Yerim ama sadece Kıvırcık ve havuç olandan. Yine aynı abi " balıklı salata " yememizi önerdi. içinde ne olduğunu hiç bilmeden, daldırdım çatalı. O ne güzel salatadır ya :)


  Gittiğimiz yerlerde şefin ve çalışanların önerilerini dinleriz genelde. Bazen pişman olduğumuz oluyor ama çok şükür burada onu yaşamadık. Keşke daha uzun vakit oturabilseydik. Sıcacık, samimi, sevimli bir mekan. Çalışanlara ve adını bilmediğimiz o abiye ayrıca teşekkürlerimi sunarım. Biz çok memnun kaldık ve tavsiye ederiz :) Kesinlikle tekrar gidip, daha uzun kalacağız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

GİDELİM GÖMELİM VOL. 6 / FALAFEL HOUSE TAKSİM

Benim küçük Ortadoğu'm dediğim cadde üzerinde, minnak ve şirin bir fast food lokantası. Normalde bakliyat falan yiyen biri değilim. Ama falafel bunu mümkün kılıyor. Nohut ve yeşillikten yapılan minnak köfteler diyebiliriz:) Yanında humus olmazsa olmaz :) Falafeli denedigim ilk yer burası. Başka yerde yemem artık.

  Kapının önüne bir kaç masa ve sandalye atmışlar. Falafeli mideye gömerken, etraftan arapça müzik sesleri geliyor. 6 taneyi rahatlıkla yiyorum. Rami'yle ilk sevgili olduğumuz zamanlarda yemeden içmeden kesilmiştim :) Uzun ilişkinin en rahat tarafı bu sanırım. Yarım tost yiyemezken yarım ekmek, bazen daha fazlasını yiyebilmek :)


 Adres;  Kocatepe Mahallesi şehit muhtar bey caddesi no:19-A Talimhane-Taksim