Ana içeriğe atla

GİDELİM GÖMELİM VOL. 7 KADIKOY BALIKCISI

  Geçen hafta havanın güzel olmasından istifade edip, karşıya geçtik adamımla. Karşıda neresi güzeldir, nerede ne yenir bilmediğimiz için attık kendimizi Kadıköy balıkçısına. Balıkla pek aram yoktur benim, Rami çok sever.


  Rami, balık söyledi. Ben saf saf bakınıyorum. O kadar açım ki, Kadıköy'ü yesem doymazmışım gibi :) Bir de pis bir huyum var, iyi et yemediğim zaman sinirleniyorum :) Ben orda düşünürken, çalışanlardan bir abi bu durumu fark etti. Çok içtenlikle, samimi ve hoş şekilde " kavurma söyle, beğenmezsen ben yerim, beğeneceğine çok eminim " diyerek, beni büyük dertten kurtardı :)


  Dediği kadar vardı. Uzun süredir böyle lezzetli kavurma yememiştim. Rami balığın da başarılı olduğunu söyledi. Orda bir ilk gerçekleştirdim ve salata yedim. Normalde salata yemem. Yerim ama sadece Kıvırcık ve havuç olandan. Yine aynı abi " balıklı salata " yememizi önerdi. içinde ne olduğunu hiç bilmeden, daldırdım çatalı. O ne güzel salatadır ya :)


  Gittiğimiz yerlerde şefin ve çalışanların önerilerini dinleriz genelde. Bazen pişman olduğumuz oluyor ama çok şükür burada onu yaşamadık. Keşke daha uzun vakit oturabilseydik. Sıcacık, samimi, sevimli bir mekan. Çalışanlara ve adını bilmediğimiz o abiye ayrıca teşekkürlerimi sunarım. Biz çok memnun kaldık ve tavsiye ederiz :) Kesinlikle tekrar gidip, daha uzun kalacağız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

Bir Alaçatı Macerası :)

İzmir; bizim balayı yerimiz, 2.evimiz, koşa koşa gittigimiz, Istanbul'dan sonra " evet, burada yaşarız " dediğimiz tek şehir. Çok çok özel  ♡ Festival sayesinde yine geldik, gördük; özlemişiz,

  Festivalin her anına şahit olmak için çarşı içinde, Harmoni otelde kaldık. Geçen seneden biliyoruz oteli, gayet temiz ve güzel.

Manzarası  ♡ :) 


1 saat uyuyup, hemen çıktık.  1 saat uyku o güzel havada iyi dinlendirdi bizi. 

Odamızın camından  :) 
Renklerin dansı  ♡ :) 

Tabi yine Veli usta dondurması :) Bana göre hâlâ " şirinler dondurması " bu :) 

Otelin sokağında bir tabela  :) 

Şu sokakta yaşasam hep  ♡


Akşam da, leblebili meyhaneye gittik. Süper bir eğlence vardı. Herkesin ağzı kulaklarında burda :) 


Sabah yola çıktık çünkü Alaçatı 'da nefes alacak yer yoktu  :) 

Gidip Boyoz yemeden olmazdı  :) 

Şu görüntü beni inanılmaz mutlu etti.  Kimse kimseyi rahatsız etmiyor, gençler oturmuşlar çimlere; sohbet muhabbet.  Bi memlekette herkes mi mutlu olur, mutlular vall…