Ana içeriğe atla

PARAFİN EL AYAK BAKIMI

 Fuar ganimetlerinden parafini denedim bugün. Çilek kokusu bütün evi sardı, mis gibi :) Kendimle uğraşmayı, kendime bakmayı seviyorum :)


PARAFİN EL AYAK BAKIMI NASIL YAPILIR
Parafin el ve ayak bakımı: Parafin yıpranmış el ve ayaklarda olumlu sonuçlar gösteren ve tamamen kimyasaldan uzak maddelerden oluşan bir üründür. El ve ayakların yaşla birlikte deforme olmasının önüne geçen parafinli el ayak bakımlarında istenilen sonuca kısa süre içinde ulaşılır.

Parafin El Ayak Bakımı
Haftalık kürler halinde uygulanması gereken parafin bakımı özelliklede kış aylarının vazgeçilmez tedavi şekillerinden biridir. İçinde vitamin bulunan bir yapıya sahip olan parafin meyve özlerinden elde edilen vitaminlerden oluşmaktadır. Ölü hücrelerin yok edilerek uzaklaşmasını sağlayan parafinin deri üzerinde canlandırma özelliği bulunmaktadır.

Parafin El Ayak Bakımı Öncesi İşlemler
 1. Parafin el ayak bakımı yapılmadan önce manikür ve pedikür işlemleri tamamlanır.
 2. Tırnaklar bakımdan geçirildikten sonra dezenfekte özellikteki bir jel sürülerek masaj yapılır.
 3. Jel el ve ayak bölgesine emilene kadar yedirilir.
 4. Parafin uygulamasına geçmeden önce kolajen içeren bir emülsiyon kullanılarak işleme hazırlık yapılır bunun nedeni cilt üzerindeki yağ oranını dengelemektir.

Parafin El Ayak Bakım İşlemi
 1. Yukarıdaki işlemin ardından parafin uygulanacak olan el ve ayak bölgesi sıvı şekilde olan parafine sokulur.
 2. Kısa müddet bekledikten sonra çıkarılan el ve ayak bölgesi üstünde donan parafinin üzeri streç bir tabakayla kaplanır.
 3. Daha sonra ellere eldiven geçirilir.
 4. Aynı şekilde ayaklarda parafinin etkisini çoğaltmak için kapatılır.
 5. Yaklaşık olarak 10 dakika süreyle bekletilen parafin cildin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir.
 6. Cildi daha kuru olan kişilerde parafinin bekleme süresi 15 dakikaya kadar çıkmaktadır.
 7. Süre sonunda eldeki ve ayaktaki parafin soyulur.
 8. Ardından yüzeyi yumuşak hale getirmek için krem uygulanır ve işlem bitirilir.
Parafin El Ayak Bakımının Etkisi
 • Parafinin etkisi yaklaşık olarak 5 gün devam eder.
 • Elleriniz ve ayaklarınız yumuşak ve bakımlı halde günler boyu görüntüsünü korur.
 • Fakat cildiniz çok kuru ise parafin özelliği 2 gün sonunda etkisini kaybeder. Bu nedenle her hafta düzenli olarak parafin uygulamasına devam edilmelidir. 
Öncelikle sıcak suda ayaklarımı beklettim ve peeling yaptım. 
 Daha sonra parafini benmari usulü erittim ve ayaklarımı batırıp folyoya sardım.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

KOPOROZ VE TEDAVISI ( Yüzdeki kılcal damar )

Koporoz, bir dolaşım bozukluğudur. Yanaklar ve burnun üzerinde gözle görülen kırmızı damarcıklarla kendini belli eder.

Koporoz, tehlikesiz bir oluşum. Genelde yüz ve parmaklarda ortaya çıkar. Damarların genişlemesi sonucu küçük kılcal damarlar cildin içinden görünür hale gelir. Dayanıksızlaşan damarlar tekrar büzüşemez. Aslında cilt altında bulunması gereken damarlar yüzeye çıkar, tıpkı bir ağ gibi.

Koporozun önlenmesi Damarlarınızı fazla zorlamamanız için sıcak içecekler, acı baharatlar, aşırı güneş banyoları, sauna ve alkolden uzak durmanız gerekir. Ayrıca çok büyük sıcaklık farklarına da maruz kalmamalısınız, aksi halde damar sisteminiz yıpranır ve görünen kılcal damarlarınıza birkaç adet eklenir.


Koporozlu cildin bakımı Kozmetik ürünlerle kuperoz, bir dolaşım bozukluğudur. Yanaklar ve burnun üzerinde gözle görülen kırmızı damarcıklarla kendini belli eder.

Kuperoz, tehlikesiz bir oluşum. Genelde yüz ve parmaklarda ortaya çıkar. Damarların genişlemesi sonucu küçük kılcal damarlar ci…