Ana içeriğe atla

SAPANCA

  Bekârken gezmeyi çok seviyordum, evlenince daha çok sevmeye başladım. Uykum gelmese, sokakta kalırım gık demem o derece :) Kocam " serseri " diye dalga geçmeye başladı, kendi benden az aşağı gibi :)  Saat en geç 12'de uyuyoruz, ağzımız ayrılıyor esnemekten. Sabah 9'dan açıyoruz gözlerimizi. Düzenli hayatın gözünü seveyim.

  Sapanca, bizim köyümüz gibi oldu. Ben de orda " Rami'nin kıymetlisi " olarak tanınmaktan büyük keyif alıyorum tabi :) Küçük bir yer Sapanca, kasaba gibi. Tertemiz bir havası var. Sabah alarm çalmadan uyanabilirsiniz. Bu hafta yine gittik ve çok güzel vakit geçirdik.

  Kahve delisi olduğum için kahveyi yapıp, termosa doldurdum.  Bu huy bana annemden kaldı. Vaktim olsa poğaça börek falan da yapardım :) Bu Mırra, Yemen kahvesi,  Rahat yolculuk etmezsem çenem durmaz, rahat etsem de durmaz, benim çenem hiç durmaz :) Ya acıkırım, ya susarım, ya yerim dar gelir, mutlaka birşey olur :) Neyse ki rahattım, ayaklarım uzata uzata gittim :)


Burası Naturköy

                       Mis gibi, masmavi gökyüzü, bembeyaz bulutlar ♡♡♡


Şelale Restaurant.  Burası yokuş bir yer ve yol boyu restaurantlar var. Biz hep en tepeyi seçiyoruz :) Öyle güzel kahvaltıları varki.  Eritme peynir, köy ürünleri, patates kızartması, reçeller, yumurtalar, sucuk .. 
Bu da 2 seferdir tercih ettiğimiz ve etmeye devam edeceğimiz " adıbahçe " restaurantın o bayıldığımız eti :) 


Vaktiniz olursa kesinlikle Sapanca'ya gidin derim. 2 gün yeter. Haftasonu kaçamağı muhteşem olur :) 

Hoşçakalın :) Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

KOPOROZ VE TEDAVISI ( Yüzdeki kılcal damar )

Koporoz, bir dolaşım bozukluğudur. Yanaklar ve burnun üzerinde gözle görülen kırmızı damarcıklarla kendini belli eder.

Koporoz, tehlikesiz bir oluşum. Genelde yüz ve parmaklarda ortaya çıkar. Damarların genişlemesi sonucu küçük kılcal damarlar cildin içinden görünür hale gelir. Dayanıksızlaşan damarlar tekrar büzüşemez. Aslında cilt altında bulunması gereken damarlar yüzeye çıkar, tıpkı bir ağ gibi.

Koporozun önlenmesi Damarlarınızı fazla zorlamamanız için sıcak içecekler, acı baharatlar, aşırı güneş banyoları, sauna ve alkolden uzak durmanız gerekir. Ayrıca çok büyük sıcaklık farklarına da maruz kalmamalısınız, aksi halde damar sisteminiz yıpranır ve görünen kılcal damarlarınıza birkaç adet eklenir.


Koporozlu cildin bakımı Kozmetik ürünlerle kuperoz, bir dolaşım bozukluğudur. Yanaklar ve burnun üzerinde gözle görülen kırmızı damarcıklarla kendini belli eder.

Kuperoz, tehlikesiz bir oluşum. Genelde yüz ve parmaklarda ortaya çıkar. Damarların genişlemesi sonucu küçük kılcal damarlar ci…