Ana içeriğe atla

Dermaroller nedir?

Dermaroller Nedir?

Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir aparattır. 
Üzerinde 540 adet, 0.5 mm iğnecikler bulunuyor. 

Nerelerde kullanılır? 


Yüzünüzde, ellerinizde, dekolte bölgesinde, selülitli ve çatlaklar bölgelerde kullanabilirsiniz.  

Nasıl uygulanır? 

Öncelikle bu işlemi banyo sonrası yapmanız daha sağlıklı olur. Eldiven kullanmanızı öneririm. Çok temiz çalışmanız lazım çünkü cildinize binlerce delik açıyorsunuz. Aparatı yüzünüzde yukarı aşağı/ sağ sol/ çapraz şekilde gezdiriyorsunuz. Biraz acılı bir işlem ama dayanılmaz birşey yok. Yeteri kadar gezdirdikten sonra serum/vitamin vs.uyguluyorsunuz. Fakat çok bastırmamaya özen gösterin. Çünkü cilde hasar verdiniz. Bu hasar sizi korkutmasın. Burada asıl amacımız hücrelerimize " burada sana ihtiyaç var, yüzüme yeni hücre gönder " mesajını iletmek. Nasıl yaralandığımız zaman iyileşiyorsa, yeni hücreler oluşuyorsa bu da aynı şekilde. " sevgili hücrelerim yüzüm hasar gördü, lütfen bana yeni hücreeee " :) diyorsunuz aslında.  Umarım anlatabilmişimdir :) 

Hangi aralıklarla uygulamalıyım? 


Dermaroller kür halinde yapılır. 4 hafta boyunca haftada 1 kez ( ayda 4 gün eder ) 
15 gün ara verilir tekrar uygulanır. Daha sonra ayda 1 kez devam edebilirsiniz.  

Dermaroller yaparken hangi ürünü kullanmalıyım? 

Ürün için sınır yok. Fakat dermaroller yüzünüzde mikrokanallar açtığı için çok dikkatli kullanılmalıdır. Bu yüzden kaliteli ürün kullanmanızı öneririm. Ne sorununuz varsa, buna göre ürün kullanmanız gerekir. Kırışıklıklar için anti aging serum, gözenekler için sıkılaştırıcı serumlar, lekeler için leke serumları .. Yani probleminiz ne ise ürünü buna göre seçmeniz gerekiyor.  Biliyorsunuz ben ürün önerisi yapmıyorum. 

Uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim? 

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kendinizi güneşten korumanız. Ertesi gün de dikkat etmeniz gerekiyor. Mümkünse direkt güneş ışığına maruz kalmayın, evde bile olsanız güneş koruyucunuzu mutlaka sürün. Kaş yapayım derken, göz çıkarmayalım değil mi?  😊 :) 

İlk bakışta gözünüz korkabilir fakat dikkat edilirse, korkulacak hiçbir şey yok ve güzel sonuç veren bir işlemdir. Gün içinde cildinize çok dokunmayın.  Yüzünüzde probleminiz fazla ise bu işlemi doktorların uygulaması en doğrusudur. Çünkü onlar daha büyük ignelerle çalışıyor ve kan çıkarana kadar uygulama yapıyorlar.  

Dermarollerı nerden temin edebilirim?  Hangisi iyidir? 

Marka tercihi size kalmış fakat titanyum İğneli olan Dermaroller daha iyidir. Kullanımı ömür boyu değildir. Sipariş ederken mutlaka dezenfektan da sipariş edin. Ben dermarollerımı geçen sene güzellik ve bakım fuarından almıştım. Ayrıca uygulama sonrası Dr. Murad ürünleri kullandım. Sormak İstediğiniz soruları buradan veya instagram hesabımdan sorabilirsiniz.   
https://www.instagram.com/fattumaramesy/ 

Mutlu günler :) 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

KOPOROZ VE TEDAVISI ( Yüzdeki kılcal damar )

Koporoz, bir dolaşım bozukluğudur. Yanaklar ve burnun üzerinde gözle görülen kırmızı damarcıklarla kendini belli eder.

Koporoz, tehlikesiz bir oluşum. Genelde yüz ve parmaklarda ortaya çıkar. Damarların genişlemesi sonucu küçük kılcal damarlar cildin içinden görünür hale gelir. Dayanıksızlaşan damarlar tekrar büzüşemez. Aslında cilt altında bulunması gereken damarlar yüzeye çıkar, tıpkı bir ağ gibi.

Koporozun önlenmesi Damarlarınızı fazla zorlamamanız için sıcak içecekler, acı baharatlar, aşırı güneş banyoları, sauna ve alkolden uzak durmanız gerekir. Ayrıca çok büyük sıcaklık farklarına da maruz kalmamalısınız, aksi halde damar sisteminiz yıpranır ve görünen kılcal damarlarınıza birkaç adet eklenir.


Koporozlu cildin bakımı Kozmetik ürünlerle kuperoz, bir dolaşım bozukluğudur. Yanaklar ve burnun üzerinde gözle görülen kırmızı damarcıklarla kendini belli eder.

Kuperoz, tehlikesiz bir oluşum. Genelde yüz ve parmaklarda ortaya çıkar. Damarların genişlemesi sonucu küçük kılcal damarlar ci…