Ana içeriğe atla

Evim Güzel Evim :)

  Bu eve taşınmadan oda paylaşımı yapmıştık Rami'yle. Bu odayı çalışma odası yapacaktı kendine. Ben taşınma sırasında çok yoruldum ve yorgunluktan ağladığım çok oldu. Sonra Kocam bu odayı bana hediye etti :) Odanın kurulmasında en büyük pay Kocacımın :) Ben sadece seçtim ve " Şunu şuraya koy, bunu buraya koy " dedim, terbiyesiz ben :) " Premses odası " diyor Kocam buraya :)


Mickey ve Minnie Mouse'u Rami hediye etti. Rami Fattuma Mouse koydum isimlerini :)

Balonlar Premses gününden :) Köşede duran renkliler sehpa ve Minnie Mickey kutusu kocamın deyimiyle " avır cıvır " kutusu :)  Kullanışlı birşey seçtim. Bizim odada yataktan başka birşey yok çünkü kıyafet odası yaptık 1 odayı.  Dolabımız, eşyalarımız, ütü masam, süpürgem hepsi orda.  Bu yüzden çok çekmeceli birşey seçtim. Çünkü bu oda için ilerde daha güzel planlarımız var :) Rabbim kısmet ederse ..

Üstteki rafı Rami boyadı,  aslında kırmızıydı :) Buraya da defter ve kitaplarımı koydum.  Saat Rami'nin zevki :) 
                                                      Bu benim köşem :)


Çok yer kaplamasın diye açılır kapanır bir masa yaptı Rami buraya.  Artık burada ders çalışıyorum. 


Takı dolabını belki diğer odaya alabilirim


Mum, çerçeve ve objeler koydum rengarenk :) Bahar gibi :) Avizemi çok sevdim :)


Bütün cilt bakım, oje, hobi malzemelerim vs.bu çekmecelerde.  Kocam görünce ufak çaplı bir şok geçirdi :) Daha önce hiç birarada görmediği için bu kadar çok olduğunu fark edemememiş :) Bir sürü soru sordu " bu ne, ne işe yarıyor,  hepsi mi senin, hepsini kullanıyor musun?  " :) 


Televizyonumu da Rami boyadı :) Eline sağlık Kocamın :) 


Herşey istediğim gibi oldu fakat bu odanın gerçek sahibini hatırlamak için o minnak ayakkabıları oraya koydum :) Ben geçici sahibiyim :) Bu blogdaki popüler yayınlar

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

Bir Alaçatı Macerası :)

İzmir; bizim balayı yerimiz, 2.evimiz, koşa koşa gittigimiz, Istanbul'dan sonra " evet, burada yaşarız " dediğimiz tek şehir. Çok çok özel  ♡ Festival sayesinde yine geldik, gördük; özlemişiz,

  Festivalin her anına şahit olmak için çarşı içinde, Harmoni otelde kaldık. Geçen seneden biliyoruz oteli, gayet temiz ve güzel.

Manzarası  ♡ :) 


1 saat uyuyup, hemen çıktık.  1 saat uyku o güzel havada iyi dinlendirdi bizi. 

Odamızın camından  :) 
Renklerin dansı  ♡ :) 

Tabi yine Veli usta dondurması :) Bana göre hâlâ " şirinler dondurması " bu :) 

Otelin sokağında bir tabela  :) 

Şu sokakta yaşasam hep  ♡


Akşam da, leblebili meyhaneye gittik. Süper bir eğlence vardı. Herkesin ağzı kulaklarında burda :) 


Sabah yola çıktık çünkü Alaçatı 'da nefes alacak yer yoktu  :) 

Gidip Boyoz yemeden olmazdı  :) 

Şu görüntü beni inanılmaz mutlu etti.  Kimse kimseyi rahatsız etmiyor, gençler oturmuşlar çimlere; sohbet muhabbet.  Bi memlekette herkes mi mutlu olur, mutlular vall…