Ana içeriğe atla

LAZER EPİLASYON?

Lazer Epilasyonda Sakıncalı Durumlar
1- Gebeler de lazer epilasyon uygulamaları yapılmamaktadır.

2- Epilepsi hastalarında eğer çok ihtiyaç duyuluyorsa esas rahatsızlığına bakan doktor ile iletişime girilecek ve onayı alınırsa lazer epilasyon uygulaması yapılabilecektir.

3- Sivilce tedavisinde kullanılan bazı tip ilaçlar karaciğer fonksiyonlarını etkileyebilmektedir. Bu tip ilaçlar kullanıldıktan sonra enzimler normale dönene değin yaklaşık altı ay kadar lazer uygulamaları yapılması sakıncalı olacaktır.

4- Kaşlara ve göz çukuruna rastlayacak alanlara epilasyon uygulamaları yapılmaz.

5- Ciddi rahatsızlıkları olan ve kronik hastalığa bağlı ilaç kullananlar branş doktoru ile görüşerek lazer yapılabilir onayını alarak ancak epilasyon uygulamaları yaptırabileceklerdir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kişi Nelere Dikkat Etmeli ?
1- Bölge 24 saat süre ile sıcak sudan korunmalıdır. Bu süreçte sauna, sıcak banyolar, hamam, direkt güneş ve yoğun egzersizden kaçınmalıdırlar.

2- Sonrasında minimum 14 gün güneş koruyucu pomatlar kullanılmalıdır.

3- Şayet yapılan bölge koltuk altı ise 24 saat süre ile koltuk altı jeli, deodorant gibi kozmetikler kullanılmamalıdır.

4- İşlemler sonrasında cilt uzmanının önereceği pomatlar kullanılmalıdır.

5- İşlemlerden sonra bazen çok koyu tenlilerde yanık olayı meydana gelebilmektedir. Bunun için dermatoloji uzmanı kişileri uyarabilecek ve gerekli önlemleri alabilecektir. Buradan da anlaşılacağı üzere epilasyon işlemleri cilt doktorlarının yapabileceği işlemleri kapsamaktadır. Öncesinde iyi araştırma yapmak ve beden için en doğru merkezi seçmek gerekir.  Kurallara da uyulduğu vakit lazer epilasyon tüylerden arınmak için en doğru tercihtir…

Lazer Epilasyon Sonrası 
Epilasyon sonrasında; 24 saat sonra ılık bir şekilde duş alabilirsiniz. Fakat duş esnasında; sıcak suyu vücut üzerine değdirmemelisiniz. Sert bir şekilde yapılan kese uygulamaları da; vücudunuza zarar verir. Epilasyon yapılan yerler kızarıklık ve kırmızılık içerebilir. Sert hareketlerle ovmak; bu alanları daha çok acıtır. Vücudun her yerini nemlendirmek daha iyi gelecektir. Güneşten kaçınarak, uygulanan bölgeleri nemlendirirseniz; lazer epilasyon tepkilerini de en aza indirmiş olursunuz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

Bir Alaçatı Macerası :)

İzmir; bizim balayı yerimiz, 2.evimiz, koşa koşa gittigimiz, Istanbul'dan sonra " evet, burada yaşarız " dediğimiz tek şehir. Çok çok özel  ♡ Festival sayesinde yine geldik, gördük; özlemişiz,

  Festivalin her anına şahit olmak için çarşı içinde, Harmoni otelde kaldık. Geçen seneden biliyoruz oteli, gayet temiz ve güzel.

Manzarası  ♡ :) 


1 saat uyuyup, hemen çıktık.  1 saat uyku o güzel havada iyi dinlendirdi bizi. 

Odamızın camından  :) 
Renklerin dansı  ♡ :) 

Tabi yine Veli usta dondurması :) Bana göre hâlâ " şirinler dondurması " bu :) 

Otelin sokağında bir tabela  :) 

Şu sokakta yaşasam hep  ♡


Akşam da, leblebili meyhaneye gittik. Süper bir eğlence vardı. Herkesin ağzı kulaklarında burda :) 


Sabah yola çıktık çünkü Alaçatı 'da nefes alacak yer yoktu  :) 

Gidip Boyoz yemeden olmazdı  :) 

Şu görüntü beni inanılmaz mutlu etti.  Kimse kimseyi rahatsız etmiyor, gençler oturmuşlar çimlere; sohbet muhabbet.  Bi memlekette herkes mi mutlu olur, mutlular vall…