Ana içeriğe atla

LAZER EPİLASYON?

Lazer Epilasyonda Sakıncalı Durumlar
1- Gebeler de lazer epilasyon uygulamaları yapılmamaktadır.

2- Epilepsi hastalarında eğer çok ihtiyaç duyuluyorsa esas rahatsızlığına bakan doktor ile iletişime girilecek ve onayı alınırsa lazer epilasyon uygulaması yapılabilecektir.

3- Sivilce tedavisinde kullanılan bazı tip ilaçlar karaciğer fonksiyonlarını etkileyebilmektedir. Bu tip ilaçlar kullanıldıktan sonra enzimler normale dönene değin yaklaşık altı ay kadar lazer uygulamaları yapılması sakıncalı olacaktır.

4- Kaşlara ve göz çukuruna rastlayacak alanlara epilasyon uygulamaları yapılmaz.

5- Ciddi rahatsızlıkları olan ve kronik hastalığa bağlı ilaç kullananlar branş doktoru ile görüşerek lazer yapılabilir onayını alarak ancak epilasyon uygulamaları yaptırabileceklerdir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kişi Nelere Dikkat Etmeli ?
1- Bölge 24 saat süre ile sıcak sudan korunmalıdır. Bu süreçte sauna, sıcak banyolar, hamam, direkt güneş ve yoğun egzersizden kaçınmalıdırlar.

2- Sonrasında minimum 14 gün güneş koruyucu pomatlar kullanılmalıdır.

3- Şayet yapılan bölge koltuk altı ise 24 saat süre ile koltuk altı jeli, deodorant gibi kozmetikler kullanılmamalıdır.

4- İşlemler sonrasında cilt uzmanının önereceği pomatlar kullanılmalıdır.

5- İşlemlerden sonra bazen çok koyu tenlilerde yanık olayı meydana gelebilmektedir. Bunun için dermatoloji uzmanı kişileri uyarabilecek ve gerekli önlemleri alabilecektir. Buradan da anlaşılacağı üzere epilasyon işlemleri cilt doktorlarının yapabileceği işlemleri kapsamaktadır. Öncesinde iyi araştırma yapmak ve beden için en doğru merkezi seçmek gerekir.  Kurallara da uyulduğu vakit lazer epilasyon tüylerden arınmak için en doğru tercihtir…

Lazer Epilasyon Sonrası 
Epilasyon sonrasında; 24 saat sonra ılık bir şekilde duş alabilirsiniz. Fakat duş esnasında; sıcak suyu vücut üzerine değdirmemelisiniz. Sert bir şekilde yapılan kese uygulamaları da; vücudunuza zarar verir. Epilasyon yapılan yerler kızarıklık ve kırmızılık içerebilir. Sert hareketlerle ovmak; bu alanları daha çok acıtır. Vücudun her yerini nemlendirmek daha iyi gelecektir. Güneşten kaçınarak, uygulanan bölgeleri nemlendirirseniz; lazer epilasyon tepkilerini de en aza indirmiş olursunuz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

YOSUN TOZU MASKESI

Ne zamandır araştırma içerisindeyim. Adı lazım değil bir firma ürün satıyor. Ne sorsanız " herşeye iyi geliyor " diyorlar. Araştırdım, sordum, baktım. Sonunda kendi maskemi yapmaya karar verdim. Tamamen doğal ve paraben içermiyor.

  Koşa koşa aktarın yolunu tuttum. Dışarıda kar, kış, kıyamet hiç umrumda olmaz :) Aloe vera ve yosun tozu aldım. 250 ml. Aloe vera 28 tl. 50 gr.yosun tozu 15 tl. 50 gram az gözükmesin gözünüze. 1 seneye yakın kullanırım.

  1 tatlı kaşığı toza, 3 sıkımlık aloe vera ekliyorum. Fakat kıvama göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Koyu yeşil bir renk oluyor. Sürdüm yüzüme, çok hafif yanma hissettim ama 5 dakika içinde geçiyor, korkmayın.

  30 dakika beklettim ve temizleme sungerimi bol suyla ıslatıp yüzüme tampon yapar gibi uygulayıp,  kuruyan maskenin çözülmesini sağladım. Daha sonra suya batırıp çıkarıp bir güzel sildim. Temizleme suyumu papatyalı yapıyorum. 1 lt. Suya bir avuç papatya atıyorum 10 dakika bekletip süzüyorum. Bu sudan bir miktarını b…

DOKTOR KONTROLUNDE KULLANILAN KREM ACNELYSE

Herkese merhabalar :) Normalde bir öneriyle gelirdim ama bu sefer buna öneri demeyelim. Çünkü bu bir ilaç, bu bir asit,  bu bir kimyasal peeling. Kesinlikle doktor tavsiyesiyle, çok dikkatli şekilde kullanmanız gereken bir krem.

  Krem deyip geçilemeyecek bir krem. Sadece kış aylarında kullanılan bir ilaç. Dedigim gibi " KESİNLİKLE BİR CILDIYE UZMANINA GORUNUP KULLANIN " . Kesinlikle sorumluluk kabul etmem bu konuda.

  Kremi 3 gündür kullanıyorum ve yüzüm gerilip soyulmuş başladı. Bolca nemlendirici ve evde olsam dahi güneş koruyucu kullanıyorum. Şu an  " kusma aşamasında " yani cildim ilk olarak, sivilce kusuyor. Çene bölgem çoğunlukta olmak üzere, bir kaç sivilcem var. Göz ve dudak çevreme kesinlikle sürmüyorum.

  Bu kremi ilk kullandığımda 16 yaşında bir ergendim :) Nasıl kullanacağımı bilmediğim için Suratımda tüp patlamış gibi gezdim. İnanılmaz bir acıyla tabi. Yüzüm gerilmiş, catlamış ve soyulmuştu. Allah'tan leke falan kalmadı. Gözeneklerime iyi gelip …

GİDELİM GÖMELİM VOL. 6 / FALAFEL HOUSE TAKSİM

Benim küçük Ortadoğu'm dediğim cadde üzerinde, minnak ve şirin bir fast food lokantası. Normalde bakliyat falan yiyen biri değilim. Ama falafel bunu mümkün kılıyor. Nohut ve yeşillikten yapılan minnak köfteler diyebiliriz:) Yanında humus olmazsa olmaz :) Falafeli denedigim ilk yer burası. Başka yerde yemem artık.

  Kapının önüne bir kaç masa ve sandalye atmışlar. Falafeli mideye gömerken, etraftan arapça müzik sesleri geliyor. 6 taneyi rahatlıkla yiyorum. Rami'yle ilk sevgili olduğumuz zamanlarda yemeden içmeden kesilmiştim :) Uzun ilişkinin en rahat tarafı bu sanırım. Yarım tost yiyemezken yarım ekmek, bazen daha fazlasını yiyebilmek :)


 Adres;  Kocatepe Mahallesi şehit muhtar bey caddesi no:19-A Talimhane-Taksim